O firmie

Firma Ficomirrors Polska (FMP), wchodząca w skład grupy Ficosa International, jest wiodącym producentem lusterek samochodowych,
zbiorników do systemów spryskiwaczy szyb w Europie Środkowo-Wschodniej.

O firmie

Firma Ficomirrors Polska (FMP), wchodząca w skład grupy Ficosa International, jest wiodącym producentem lusterek samochodowych,
zbiorników do systemów spryskiwaczy szyb w Europie Środkowo-Wschodniej.

Fabryka FMP powstała w 2001 roku w wyniku wykupienia części firmy Magneti Marelli przez grupę Ficosa International, będąca międzynarodową korporację zajmującą się badaniem, rozwojem, produkcją i komercjalizacją systemów zarówno do pojazdów osobowych, jak i ciężarowych. Grupa Ficosa działa od 1949 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Barcelonie. Obecna jest w 19 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji w postaci centrów produkcji, centrów inżynieryjnych oraz biur handlowych. Zatrudnia łącznie ponad siedem tysięcy pracowników i jest oficjalnym dostawcą, a także partnerem technologicznym dla większości firm produkujących samochody na całym świecie. Dostarcza swoje produkty w takich segmentach rynku motoryzacyjnego jak: lusterka wsteczne, komunikacja dla pojazdów, anteny, systemy wspomagające ADAS, dźwignie zmiany biegów, hamulce postojowe, systemy dla płynów, systemy chwytu powietrza, części do samochodów ciężarowych.

W trakcie dwunastu lat swojej działalności Ficomirrors Polska prężnie się rozwijała i rozbudowywała przez co trzykrotnie zmieniała swoją siedzibę. W 2005 roku, jako efekt inwestycji wartej 18 mln euro, powstała obecna siedziba zakładu, znajdująca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Dąbrowie Górniczej. Łączna powierzchnia zakładu to 15 000 m2, na których znajdują się pomieszczenia biurowe i magazynowe, warsztat form oraz cztery sekcje produkcyjne.

Sercem zakładu jest sekcja montażu, do której spływają komponenty produkowane z pozostałych trzech sekcji, czyli wtrysków, lakierni i rozdmuchu. Sekcje te wraz z zapleczem technicznym pozwalają na kompleksowe zaspokojenie wymagań klientów FMP, a także na dywersyfikacje produktów.

Firma w Polsce zajmuje się głównie produkcją lusterek dla marek takich jak: Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Iveco, VW, Ford, Skoda, BMW oraz zbiorników plastikowych dla Audi, GM, KIA, VW, Ford.

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.